معنی تینیجر یعنی چه؟ به چه کسی تینیجر می گویند؟

تینیجر یک واژه انگلیسی است که دارای یک معنی مشخص است. در زبان انگلیسی ممکن است بعضی از کلمات معانی مختلف و زیادی داشته باشند اما تینیجر دارای یک معنی مشخص و معلوم است و معانی زیادی ندارد. هر تینیجر یا نوجوان در دوره‌ای از زمان اخلاق، پوشش، سبک زندگی، نظم، هدف… متفاوتی دارد و با مرور زمان این چیزها به تکامل می رسد. هیجان انگیز ترین و متحول ترین دوره زندگی، دوران نوجوانی است. نوجوانان در سنین بین ۱۳ تا ۱۹ سال دچار دوگانگی زیادی می شوند و تصمیم گیری برای آن ها سخت است.

در واقع شناخت این مفهوم آن هم وقتی بدایند که معنی اینفلوئنسر و همچنین معنی بلاگر چیست می تواند کمک فوق العاده ای برای شکوفا شدن شما دارد. پس در کنار درک این مقعوم از لینک هایی که در دسترس قرار گرفت هم استفاده کنید.

تینیجر یعنی چه؟

تینیجر یعنی چه؟

تینیجر به دوره‌ نوجوانی انسان برمی گردد. به دوره ای که بین ۱۳ تا ۱۹ سال است: یعنی شما دوران کودکی خود را سپری کرده اید و هنوز به دوران جوانی نرسیده اید. نوجوان ها یا همان واژه انگلیسی( تینیجر )، خلق و خوهای بسیار متفاوتی نیز دارند. سبک لباس پوشیدن تینیجرها متفاوت است و برای این سنین لباس سخت پیدا می شود. شما می‌توانید در اینستاگرام استایل تینیجر ها را ببینید و از نحوه سبک لباس پوشیدن آن ها مطلع شوید.

تینیجر چیست؟

تینیجر یک واژه انگلیسی است که این واژه به معنی نوجوانان است. یعنی نوجوانانی که در بین سنین ۱۳ تا ۱۹ هستند را تینیجر خطاب می کنند. این واژه انگلیسی به دو صورت تلفظ می شود. بسیاری از تینیجرها خود را مشغول درس و کتاب می کنند. گروه دیگر مشغول دنبال کردن سلبریتی ها و جستجو در زندگی آن ها، گروهی نیز در پی ورزش و تندرستی و دنبال کردن سبک زندگی سالم با رژیم های سالم هستند. گروهی نیز دعا و نیایش و نماز را در زندگی خود جا می دهند. به طور خلاصه ما گروه‌های مختلفی از تینیجرها داریم که هر کدام از آن ها حس و حال به خصوص خود را دارند.

تلفظ تینیجر چگونه است ؟

تلفظ تینیجر چگونه است ؟

واژه تینیجر دو تلفظ گوناگون دارد. این واژه را به زبان آمریکایی و و بریتانیایی تلفظ می کنند. در زبان انگلیسی تلفظ کلمات به دو صورت American و British است. آوای واژگان و نمادهای آوایی در آمریکا و بریتانیا با یکدیگر متفاوت هستند اما در برخی از کلمات این تفاوت ها بسیار اندک هستند و تقریباً مانند هم تلفظ می شوند. اما در مورد واژه تینیجر باید بگوییم که این واژه در آمریکا، در یک الی دو حرف با بریتانیا متفاوت است و مردم آمریکا همیشه واژه‌ها را سعی می کنند غلیظ‌تر و زیباتر بیان کنند. اما در این میان ممکن است برخی مردم لهجه آمریکا و برخی دیگر لهجه بریتانیا را بپسندند.

به چه کسی تینیجر می گویند؟

به چه کسی تینیجر می گویند؟

در زبان انگلیسی به کودکان بیبی ( Baby) گفته می شود اما سنین بین ۱۳ تا ۱۹ سال را که دوره نوجوانی می گویند تینیجر صدا می‌زنند و خطاب می‌کنند. سلیقه تینیجرها با یکدیگر بسیار متفاوت است و معمولاً نوجوانان از سلیقه دوستان خود ایراد می گیرند و حتی سلیقه پدر و مادر خود را نیز پسند نمی کنند. شما می توانید در فضای مجازی تینیجر اینستاگرام را سرچ کنید و عکس ها و ویدئوهای مختلف نوجوانان را ببینید و از آن ها لذت ببرید. وقتی شما در گوگل تینیجر چیست ویکی پدیا را سرچ می کنید می توانید دقیق ترین اطلاعات را از این سایت کسب کنید و به معنی دقیق تر این واژه بپردازید.

موفق ترین تینیجر های ایرانی

موفق ترین تینیجر های ایرانی

پرهام مقصودلو

یکی از موفق ترین تینیجر های ایرانی پرهام مقصودلو است. پرهام مقصودلو به شطرنج علاقه بسیار زیادی دارد و توانسته خود را استاد شطرنج ایران کند و در رقابت های جوانان جهان، قهرمانی را کسب کند. در این رقابت که بسیاری از نوجوانان حرفه‌‌ای از کشور های دیگر نیز حضور داشتند پرهام توانست خود را به موفقیت برساند. او هم اکنون ۱۸ سال سن دارد. پرهام مقصودلو در سن ۱۵ سالگی توانست لقبی را به خود اختصاص دهد. آن لقب، استاد بزرگ تاریخ شطرنج ایران است. مشخص است که این نوجوان موفق، آینده بسیار درخشانی نیز دارد.

کیمیا علیزاده

یکی دیگر از تینیجر های معروف ایرانی کیمیا علیزاده است. کیمیا علیزاده در ورزش بانوان یکی از بهترین ها تاکنون بوده است. هنگامی که کیمیا علیزاده ۱۸ سال سن داشت در المپیک ریو ۲۰۱۶ توانست اولین مدال آور زنان المپیک در ایران باشد. رشته ورزشی او تکواندو است. با وجود سن کمش تاکنون قهرمانی های زیادی را به دست آورده است و الگوی خیلی از زنان ورزشکار کشور عزیزمان ایران است. او در سال‌های اخیر موفقیت‌های زیادی را کسب نموده است و با مرور زمان این افتخارات را بیشتر نیز می کند. او در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ نیز توانست خود را به فینال مسابقات لیگ برساند و عناوین مختلفی را کسب کند.

هلیا باغبانی

او یکی از موفق ترین تینیجرهای بانوان است. وی از کودکی رویای خلبانی را در سر داشته است. رویای پرواز و خلبانی او باعث شد که او تمام سختی های راهش را به جان بخرد و برای علاقه‌اش سنگینی مسیر را به دوش بکشد و به درسش ادامه بدهد. او توانست عنوان جوانترین خلبان بانوان ایران را کسب کند و در سن ۲۰ سالگی باعث افتخار خود و خانواده‌اش بشود. او برای رسیدن به هدفش باید از سن ۱۵ سالگی از خانواده‌اش جدا می‌شد و رشته هوانوردی و خلبانی را پیش می گرفت. هلیا باغبانی توانست تمام سختی ها را به سرانجام برساند.

تینیجر کلاب

تینیجر کلاب یک پیج مجازی در اینستاگرام است که فعالیت های گوناگونی در زمینه‌های مختلفی دارد. این پیج را با توجه به علایق تینیجرها یا نوجوانان پیش می برند و پست هایی مانند دکور اتاق نوجوانان، سبک موسیقی نوجوانان، استایل دختران و پسران، لایف استایل های مختلف، رو تین های مختلف، رمان ها و کتاب های هیجان انگیز و جالب، نوع پوشش، ایده های نو و ترند های سال و…. می گذارند. شما می‌توانید لایو‌ بلاگر با تینیجر را در تینیجر کلاب ببینید. معنی تینیجر نیز در تینیجر کلاب آمده و توضیح کاملی داده است. سبک افکار تینیجرها با جوانان بسیار متفاوت است و فاصله زیادی دارد. اکثر نوجوانان سعی بر پافشاری حرف های خود دارند و از لجاجت دست بر نمی دارند.

لایو مینا نامداری با تینیجر

لایو مینا نامداری با تینیجر

مینا نامدار یکی از پر حواشی ترین شاخ های اینستاگرام است. او همواره نوجوانان لایوهای زیادی می گذارد و تینیجر های زیادی را به پخش زنده دعوت می کند تا مردم نوجوانان ایرانی را ببینند و در حواشی قرار بگیرند و آن ها را به معروفیت برساند. یکی از نوجوانانی که با او در اینستاگرام صحبت کرده و در لایو او شرکت کرده است پسر ۱۴ ساله ای بود. گفتگوهای این دو نفر پر از حواشی بود و هیچ گونه نتیجه اخلاقی نداشت. مینا نامداری این پسر ۱۴ ساله را تحریک می کرد و او نیز در جواب این حرف ها بحث های زیادی را برای گفتگو باز می‌کرد. پس از اتمام این لایو فالوورهای این پسر ۱۴ ساله چند برابر شد و مورد فحاشی های زیادی قرار گرفت. هم اکنون مینا نامداری باردار است و دو فرزند دوقلو دارد. او همیشه در استوری هایش می گوید که از مادر شدن بدش می آید؛ همچنین به سخنان خود افزوده است که نمی دانم پدر فرزندانم چه کسی است.

فیلم برای تینیجرها

فیلم برای تینیجرها

فیلم های مختلف می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر نوجوانان بگذارد. انتخاب یک فیلم خوب بسیار در رفتارهای یک تینیجر موثر است. معمولاً تینیجرها به سمت فیلم های ترسناک می‌روند و دیدن این فیلم ها می ‌تواند نتیجه نامطلوبی نیز داشته باشد. گروهی از تینیجر ها نیز از فیلم های عاشقانه و درام خوششان می آید. گروهی دیگر فیلم های هیجانی جنگی را می پسندند. در این میان گروهی نیز هستند که با فیلم های علمی تخیلی موافق هستند. گروهی نیز همچنان کودک درون آنها فعال است و انیمیشن نگاه می کنند. انتخاب فیلم سلیقه ای است. انتخاب یک فیلم خوب و مناسب می تواند بهانه ای برای رشد یک نوجوان باشد.

سوالات متداول

واژه تینیجر به چه معناست؟

این واژه به گروهی از سنین گفته می شود: یعنی سنین بین 13 تا 19 را تینیجر یا نوجوان می گویند. از نظر آوایی این واژه در آمریکا و بریتانیا کمی تفاوت دارد. واژه تینیجر در آمریکا غلیظ تر از بریتانیا گفته می شود. امروزه از این واژه انگلیسی نیز در صحبت های روزمره خود استفاده می کنند.

تینیجر کلاب یعنی چه؟

تینیجر club یک پیج اینستاگرامی است که فعالیت‌های متعددی در اینستاگرام می گذارد و انجام می دهد. کارهایی که در باب علاقه نوجوانان باشد را انجام می‌دهند. مثلاً: در مورد انواع استایل های نوجوانی، دکور های اتاق، سبک پوشش، ترندهای فصل، موسیقی های مورد علاقه نوجوانان و…. فعالیت می کنند.

لایو مینا نامداری با تینیجر چند ساله بوده است؟

مینا نامداری با رنج های مختلف سنی( به خصوص تینیجرها ) لایوهای متعددی می گذارد. لایوی که اخیرا مینا نامداری گذاشته است با پسر نوجوان 14 ساله بوده است. در این لایو حرف های مبتذل و نامربوط زیادی گفته شده است. این لایو باعث حواشی زیادی نیز شد.

چه فیلمی برای تینیجرها مناسب است؟

تینیجر ها معمولاً سلیقه های متفاوتی در انتخاب سریال یا فیلم دارند. تینیجر ها برای انتخاب فیلم به چند گروه تقسیم می شوند. مثلاً: فیلم های علمی تخیلی، فیلم های کمدی، انیمیشن، ترسناک، هیجان انگیز و…. اما، اکثر تینیجر ها علاقه خاصی به فیلم های علمی تخیلی و جنگی دارند.

شما در سایت hceap.info همیشه به برترین های دنیای اینترنت دست پیدا خواهید کرد

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *